Mitsubishi Electric Standard GS Heat Pump Air Conditioner - MSZGS60VFD
Model Number: MSZGS60VFD
(No reviews yet) Write a Review
Store stock availability
  • Auckland - Greenlane
    Online Only
  • Auckland - Constellation
    Online Only
Questions?
Our friendly team is ready to assist. Chat with us, call, or visit in-store.
Cooling capacity - 6.0kW, Heating capacity - 6.6kW
Next Generation R32 Inverter Technology
Vertical Swing Vane Airflow
Anti-Allergy Enzyme Filter
Blue Fin Outdoor Coil Protection
12 hour programmable controller
3.5 Star Energy rating (Cooling), 2 Star Energy rating (Heating)
H 305 x W 923 x D 250 mm (indoor unit only)
H 714 x W 800 x D 285 mm (outdoor unit only)